A Top 100 küszöbén a fallabdázó Farkas Balázs

posted in: Általános | 0

Ismét a döntőbe verekedte magát Farkas Balázs a profi squash világsorozatban. A jelenlegi elsőszámú magyar játékos ezúttal a franciaországi Cognacban megrendezett 5000 dollár összdíjazású tornán végzett a második helyen. A tatabányai fallabdázó remek formáját jelzi, hogy novemberben két hasonló tornán … Continued

Autósport: tíz magyar lesz az FIA bizottságaiban

Két új taggal tízre nőtt azoknak a magyar sportdiplomatáknak a száma, akik a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) különböző bizottságaiban kaptak helyet. Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) elnöke pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Motorsport Világtanács párizsi ülésének döntései … Continued

Baja után Brescia előtt

posted in: Általános, Eredmények | 0

A szkanderosok túl vannak az utolsó országos bajnoki fordulón. A Baján megrendezett rangos verseny egyben felkészülési állomás volt a májusi Európa-bajnokságra. A kontinensbajnokságot Magyarország rendezheti meg, az előzetes információk szerint 2020 májusában 30 országból legalább ezer versenyzőt várnak a szervezők … Continued

Már kapható a Sárkányhajósport 1+21 éve című könyv!

Megjelent a magyar sárkányhajósport történetét bemutató, a “Sárkányhajósport 1+21 éve” című könyv. A kiadvány bemutatóján Sárfalvi Péter, az Emmi sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára kiemelte, hogy a sárkányhajózás jó kikapcsolódás, a szabadidősport olyan ága, amely sok embert be tud … Continued

A 2022-es ifjúsági olimpián is ott lesz a karate

Újabb ötkarikás sportesemény programjába került be a jövőre a tokiói olimpián bemutatkozó karate, amely ott lesz a következő nyári ifjúsági olimpiai játékokon is – tudatta a a Karate Világszövetség (WKF). A NOB égisze alá tartozó multisport-eseményt 2022-ben rendezik Szenegál fővárosában, Dakarban. … Continued

Kick-box vb: sikeres generációváltás Antalyában

Kereken harminc érmet szereztek a magyarok az Antalyában lebonyolított kick-box világbajnokságon, ahol a WAKO világszervezet hét szakága közül a pointfighting, a kick-light, a full-contact és a formagyakorlat legjobbjai vetélkedtek. A felnőtt kategóriákban nyolc arany-, öt ezüst- és tíz bronzérmet nyertek … Continued