NVESZ évkönyv 2020 – Magyar Modellező Szövetség

A Nemzeti Versenysport Szövetség az év eleji kiadványában megjelent írásokat – aktualizálva – folyamatosan közzéteszi. Mivel az évkönyv bolti forgalomban nem kapható, így az NVESZ-hez tartozó rendkívül színes sporttársadalom bemutatását azokhoz is el szeretnénk juttatni, akik nem találkoztak a kiadvánnyal. A mostani részben a Magyar Modellező Szövetség tevékenységét, eredményeit, céljait mutatjuk be.

Modellezés

A Magyar Modellező Szövetség küldetése a repülő-, hajó- és autómodellező szakágakban folyó munka koordinálása, az azokhoz tartozó versenyek és rendezvények szervezése és lebonyolítása, az utánpótlás nevelésének irányítása, valamint a szabadidős modellezés segítése.

A szervezett modellezés közel 110 éve kezdődött hazánkban, amelyet világ- és Európa-bajnoki győzelmek, világrekordok tarkítottak magyar részről.

A sikerek a mostani időszakban sem maradnak el. Berta András nyerte 2018-ban a robbanómotoros rádió-távirányítású motorcsónakok Európa Liga-sorozatát, ahol a teljes indulószám az év során megközelítette a 150 főt, így ez volt minden idők legnépesebb mezőnye a sorozatban.

Az élethű hajós világbajnokságnak Magyarország adott otthont 2019-ben, ahol Kiss Gergő első, Farkas Dezső és dr. Hűvös Ferenc pedig második helyezett lett.

Repülőmodellezésben a körpályás sebességi kategóriában a magyar válogatott Európa-bajnoknak mondhatja magát, míg egyéniben egy második helyezés jött össze a mieinknek.

Az antik modelleknél 2018-ban minden éremfajtából hármat gyűjtöttek be a magyarok a hazai környezetben, Jakabszálláson lebonyolított Európa-bajnokságon. Egy évvel később modellezőink egy arany-, három ezüst- és három bronzérmet szereztek.

Adatlap

Magyar Modellező Szövetség

Alapítási év:       1968

Székhely:            1149 Budapest, Buzogány u. 7. 2. em.

László 2. hely

Szvacsek Ferenc, Wadovich Zoltán, Török László, Tóth Imre, Bondor Györgyi, Modellező csapat 3. hely