Székely Pál és Erdei Nóra az év dartsosai

A Magyar Darts Szövetség díjazta a 2018. év legjobb hazai játékosait. A budaörsi eseményen a steel és a soft szakágakban – a gyermek korosztálytól a felnőttekig – az egyéni, páros és csapatbajnokságok, valamint a kupák során elért eredményeket jutalmazták. Az esztendő legjobb férfi játékosa Székely Pál, míg az év női dartsosa Erdei Nóra lett – adta hírül a Magyar Darts Szövetség.

A szövetség fennállásának legjobb esztendején van túl – jelentette ki Élő Norbert, az MDSZ elnöke.

„Nagy sikerrel bonyolítottuk le szeptemberben a steel Európa-bajnokságot. A rendezésnek nagyon jó nemzetközi visszhangja volt, ráadásul férfi csapatunk történelmi sikert ért el. A másik nagy rendezvényünkön, a Hungarian Open Weekenden pedig a korábbiaknál nagyobb mezőnyt láthattunk vendégül, és rengeteg hazai játékos elindult. Örömteli, hogy egyre nő itthon a darts népszerűsége, már 70 klubunk van, és a sajtó is kiemelten foglalkozott az Eb történéseivel.” – mondta a sportvezető.

A budapesti Európa-bajnokságon szerepelt válogatott tagjai közül többen is elismerésben részesültek. Ők adták az év férfi és női játékosát is, miután Székely Pál – aki részese volt az Eb-ötödik helyet szerzett együttes sikerének – és Erdei Nóra nyerte a férfi, illetve a női egyéni magyar bajnoki címet.

A csapatoknál idén a Sport DC bizonyult a legjobbnak, férfi párosban a Székely Pál-Pálos Tamás, a hölgyeknél pedig az Ihász Veronika-Ölei Annamária kettős diadalmaskodott. A Darts Liga első helyezette Major Nándor lett.

Az év utánpótlás játékosának Kovács Tamarát választották, aki a világranglista pontszerző Hungarian Open Weekend mindkét napján győzött korosztályában. Az év reménysége Nagy Dániel lett.

A soft szakágban a Pestújhely SC volt a legjobb csapat, egyéniben Takács Gábor és Erdei Nóra lettek elsők, a kupagyőzelmekért pedig Melisek Zsolt Ihász Veronika, Várady György és Erdei Nóra kaptak serlegeket.

A díjátadó kitüntetettjei:

SOFT SZAKÁG:

Miszlay Imre Soft Cricket Magyar Kupa:

Női egyéni:

5. Pajzák Szintia Agria Dragons DC
5. Kovács Erika ÚKDC
4. Harsányi Enikő WBSE
3. Bósza Emese POD
2. Csombok Krisztina Smile DC
1. Erdei Nóra POD

Férfi egyéni:

5. Hornyan Tamás Vecsés SE
5. Baji Károly POD
4. Szabados Attila PSC
3. Izsák Gábor DÖ-MIK
2. Nagy Csaba Soul DC
1. Várady György PSC

Meszes Norbert Magyar Kupa:

Női páros:

4. Harsányi Enikő-Mendelényi Linda WBSE-BEAC
3. Cserpes Ágnes-Szarka Zsuzsanna ÚKDC-Club 501
2. Csombok Krisztina-Németh Éva Smile DC-BEAC
1. Erdei Nóra-Bósza Emese POD

Férfi páros:

5. Váradi György-Üveges Krisztián PSC-BEAC
5. Tóth Péter-Csák Márton PSC-POD
4. Izsák Gábor-Eisenhoffer András DÖ-MIK DC
3. Prés Nándor-Lakatos Gergely Smile DC
2. Melisek Zsolt-Takács Gábor PSC-POD
1. Darányi Zoltán-Ihász Veronika Győri DC

Női egyéni:

5. Németh Éva BEAC
5. Magócs Éva Cívis DC
4. Erdei Nóra POD
3. Csombok Krisztina Smile DC
2. Cserpes Ágnes ÚKDC
1. Ihász Veronika Győri DC

Férfi egyéni:

5. Üveges Krisztián BEAC
5. Prés Nándor Smile DC
4. Nagy Csaba Soul DC
3. Szabados Attila PSC
2. Várady György PSC
1. Melisek Zsolt PSC

Soft Nemzeti Bajnokság:

Női egyéni:

6. Puskás Erzsébet Vecsés SE
5. Bogár Alexandra Cívis DC
4. Harsányi Enikő WBSE
3. Németh Éva BEAC SE
2. Cserpes Ágnes ÚKDC
1. Erdei Nóra Prince of Darts

Férfi egyéni II.o.:

6. Fodor Viktor Wekerlei Bocsa SE
5. Szőgyényi Ferenc Smile DC
4. Bródi Tibor Újvárosi DCSE
3. Kismartoni Dániel Soul DC
2. Takács József Wekerlei Bocsa SE
1. Csák Márton Prince of Darts

Férfi egyéni I.o.:

6. Várady György Pestújhelyi SC
5. Balogh Béla Club 501
4. Őri József Smile DC
3. Nagy Csaba Soul DC
2. Melisek Zsolt Pestújhelyi SC
1. Takács Gábor Prince of Darts

III. osztály csapat:

4. Balatonszőlős SE
Csapó András Dobos Bence Dobos Szilárd Farkas Gábor KlepeiszPéter Kötél Gábor Süle Balázs Ulrich Béla

3. BEAC
Kass Zoltán Dofka Attila Németh Éva Farkas László Üveges Krisztián Pacher Tamás

2. Prince of Darts
Erdei Nóra Mravik Bence Honti Márk Nyírő Kornél Csák Márton Szabó Milán

1. Veresi Farkasok ISE
Klemm Pál Gavló Zoltán Nagy Zoltán Cakó Tamás Kozáry-Biczó Dezső Gyócsi Tamás

II. osztály csapat:

6. Wekerle 300
Béres László Víg Tamás Fodor Viktor Takács József Bús Ádám Bottlik Csaba

5. Szombathelyi DCSE II
Horváth István Kovács Tamás Mányoki Krisztián Porpáczy Zoltán Németh Tamás Mányoki József Lóránt Gábor Lóránt Zsolt

4. Acéldarazsak SE
Gyurkó Tibor Viosz Tamás Haraszti János Zámbó Zoltán Ikker Péter Csernus Zoltán

3. ÚKDC
Darányi Tamás Dudás Tibor Kocsis Tamás Ádám Attila

2. Smile DC
Őri József Szabó László Bukovszki András Lakatos Gergely Prés Nándor Szőgyényi Ferenc Hudra József

1. Soul DC
Kismartoni Dániel Nagy Csaba Hudacsek Péter Szegvári Péter

I. osztály csapat:

6. Aramis DC
Alexits Tamás Kovács Balázs Grúber Béla Bendó András

5. Vecsés SE I.
Góczi Attila Juhász Béla Kozselka István Juhász István Nagy Mihály Hornyan Tamás

4. Szombathelyi DCSE
Kozmor József Pósfai Miklós Szűcs Károly Németh Albert Pálos Tamás Csóka András Moldvai Balázs

3. DÖ-MIK DC
Takács Gábor Izsák Gábor Nagy Gábor Fekete Nóra Eisenhoffer András Ruskó-Hunyadi Viktor
Mészáros Péter

2. Győri DC I.
Ihász Veronika Raszler József Füredi Balázs Rucska József Darányi Zoltán Tóth József Mészáros Ferenc Áprily Zsolt

1. Pestújhely SC
Borbély Richárd Melisek Zsolt Molnár László Tóth Péter Szabados Attila Várady György Végső János

STEEL SZAKÁG:

Steel Nemzeti Bajnokság Utánpótlás:

Gyermek:

6. Kánya Angéla Sport DC
5. Pataki Réka Sport DC
4. Sebestyén Bálint Smile DC
3. Nagy Ádám Attila Békéscsabai DSE
2. Rózsa Marcell Smile DC
1. Sepsi Ádám Partiscum DC

Serdülő:

6. Varga Bence Győri DC
5. Szabó Milán Prince of Darts
4. Kelemen Péter Győri DC
3. Papp Rajmund Békéscsabai DSE
2. Polonyi Zoltán Jászaladányi ESE
1. Nagy Dániel Agria Dragons DC

Ifjúsági leány:

4. Kelemen Jázmin Darányi KSE
4. Misik Lili Szombathelyi DCSE
4. Herczeg Vivien RKSK
3. Posztos Lilla Darányi KSE
2. Laczi Viktória Sport DC
1. Kovács Tamara Szolnoki Baglyok DC

Ifjúsági fiú:

6. Petrovics Bálint Körmendi DC
5. Serfőző Balázs Sport DC
4. Aranyi Marcell Cívis DSE
3. Szabó Dániel Békéscsabai DSE
2. Katona Bence Sport DC
1. Lakatos Gergely Smile DC

Ifjúsági páros:

6. Czipó Vivien-Kaiser Richárd Sport DC
5 Szabó Dániel-Papp Rajmund Békéscsabai DSE
4 Lakatos Gergely-Szűcs Levente Smile DC
3 Kelemen Dániel-Horváth Gergő Győri DC
2 Katona Bence-Petrovics Bálint Sport DC-Körmendi DC
1. Nagy Dániel-Gévai Péter Dávid Agria Dragons DC-Újvárosi DCSE

Serdülő csapat:

4. Smile Csepel
Demeter kristóf Lénárt Zsombor Rózsa Marcell Veres Tamás

3. Sport DC Párducok
Laczi Viktória Kovács Tamara Kánya Angéla Gubina Norina Pataki Réka Mazzag Márton

2. Smile DC I.
Szalai Zalán Sebestyén Bálint Hajas Ádám Balogh Dávid

1. Jászladányi ESE
Polonyi Zoltán Horváth Bence Adrián Szőke Péter Nagy Dániel László

Ifjúsági csapat:

4. Prince of Darts
Béres Péter Nyírő Kornél Honti Márk Szabó Milán Török Soma Keresztény Dániel

3. Smile DC
Lakatos Gergely Szűcs Levente Túróczky Péter Tóth Bence Gábor-Csapó Csaba Vojtek Tamás

2. Békéscsabai DSE
Szabó Dániel Papp Rajmund Ispán Alex Aranyi Marcell Ancsin László Pálvölgyi Gergő

1. Sport DC Tigrisek
Czipó Vivien Katona Bence Takács Dániel Serfőző Balázs Kaiser Richárd Neumajer Kitti Neumajer Gergő

Steel Magyar Darts Liga:

Dél-Dunántúl:

4. Sági Patrik T20 DC
3. Katus Ferenc T20 DC
2. Darók Béla Darányi KSE
1. Major Nándor Kaposvári DK

Észak-Dunántúl:

4. Raszler József Győri DC
3. Polgár Gergely Sport DC
2. Mészáros Ferenc Győri DC
1. Kaufmann Krisztián Wings DC

Nyugat-Dunántúl:

4. Szajkó Roland Szombathelyi DC
3. Huff László Körmendi DC
2. Halmosi Tamás Körmendi DC
1. Pósfai Miklós Szombathelyi DC

Északkelet-Magyarország:

4. Papp István Zsolt Arany Bikák DSE
3. Hegedűs Zsolt Mátraterenyei DBE
2. Nagy Zoltán Sport DC
1. Rábaközi Áron Mátraterenyei DBE

Középkelet-Magyarország:

4. Katona Bence Sport DC
3. Szitás Gábor Hírős Hunok DC
2. Forró Dániel Sport DC
1. Boros Gábor Sport DC

Délkelet-Magyarország:

4. Zsíros László BDSE
3. Nyiregyházki István Tótkomlósi DC
2. Petrács Gábor Partiscum DC
1. Szabó Ferenc BDSE

Közép-Magyarország:

4. Nagy Attila Szolnoki Baglyok DC
3. Izsák Gábor DÖ-MIK DC
2. Melisek Zsolt Pestújhelyi SC
1. Végső János Pestújhelyi SC

Döntő:

5. Végső János Pestújhelyi DC
5. Halmosi Tamás Körmendi DC
5. Raszler József Győri DC
5. Petrács Gábor Partiscum DC
3. Rucska József Győri DC
3. Szekrényes Viktor POD
2. Ihász Veronika Győri DC
1. Major Nándor Kaposvári DC

Steel Nemzeti Bajnokság:

Női páros:

5. Filyó Tünde-Szarka Zsuzsanna Békéscsabai DSE-Club 501 DSE
5. Popp Noémi Angéla-Pajzák Szintia Agria Dragons DC
5. Posztos Lilla-Karczagi Judit Darányi KSE
3. Erdei Nóra-Bósza Emese Prince of Darts
3. Németh Éva-Csombok Krisztina Beac SE-Smile DC
2. Czipó Vivien-Laczi Viktória Sport DC
1. Ihász Veronika-Ölei Annamária Győri DC-Békéscsabai DSE

Férfi páros:

5. Zámbori Attila-Detvay Gergő Piliscsabai SE
5. Mester Zoltán-Kovács Patrik Sport DC
5. Füredi Balázs-Mészáros Ferenc Győri DC
5. Petrács Gábor-Németh Szabolcs Partiscum DC
3. Váradi György-Üveges Krisztián Pestújhelyi SC-BEAC SE
3. Őri József-Vágó András Smile DC
2. Takács Gábor-Melisek Zsolt Prince of Darts- Pestújhelyi SC
1. Székely Pál-Pálos Tamás Budapesti Police SE-Szombathelyi DC

Női egyéni:

6. Csombok Krisztina Smile DC
5. Laczi Viktória Sport DC
4. Kovács Tamara Szolnoki Baglyok SE
3. Ölei Annamária BDSE
2. Németh Éva BEAC
1. Erdei Nóra POD

Férfi egyéni:

6. Rucska József Győri DC
5. Kovács Patrik Sport DC
4. Mester Zoltán Sport DC
3. Takács Gábor POD
2. Petrács Gábor Partiscum DC
1. Székely Pál Budapest Police SE

Női csapat:

5. Pécsi DC
Böhönyeiné Horváth Valéria Komárominé Hegedűs Dóra Keszthelyi Klaudia Ragoncsa Dóra

4. Wekerlei BSE
Harsányi Enikő Végső Adrienn Mendelényi Linda Kövesdi Andrea

3. POD DSE
Erdei Nóra Bósza Emese Mézes Barbara Demeter Andrea

2. Békéscsabai DSE
Filyó Tünde Ölei Annamária Ihász Veronika Csombok Krisztina Mészáros Edit Magócs Éva

1. Sport DC
Czipó Vivien Bata Bogdanov Daniella Vereczkey Dorottya Takácsné Fekete Franciska Laczi Viktória Kovács Tamara Németh Éva

Férfi csapat:

III. osztály:

6. EBDE Harrows
Császi Elek Csík Miklós Csík Balázs Gyomai Péter Jenei Gábor

5. Kaposvári DK
Major Nándor Böröczi Áron Fehér Gyula László Géza Böröczi Csaba

4. Prince of Darts DSE I.

Erdei Nóra Baji Károly Csák Márton Béres Péter Jagicza Gábor Szabó Milán Bánlaki Tasnád Réthelyi Attila

3. Arany Bikák Dara Darts Team
Papp István Zsolt Bartalos Barna Horváth Bence Adrián Goron Gergő Szilágyi Ádám Csécs Bálint Szilágyi Martin Szilágyi Attila

2. Sport DC Nagykőrös
Tóth Zsolt Ivády Ottó Boros Gábor Forró Dániel Tóth László

1. Paksi DSE
Égner Attila Tibai Attila Szordel Gábor Vidákovics Csaba Ignácz Attila Bogárdi István

II. osztály:

6. Sport-Hotel DC
Szuszai József Baktai Gábor Bujna Péter Bognár István Dusfi Viktor Horváth Szabolcs Erl Attila

5. Szolnoki Baglyok DC
Kovács Tamara Szántó János Kovács Tibor Polgár Péter Drávucz Róbert Végső Zoltán

4. Győri DC II
Mészáros Ferenc Horváth Gergő Áprily Zsolt Pálfy Péter Tóth József

3. Partiscum DC
Petrács Gábor Németh Szabolcs Beleznai Gábor Agócs Gábor Gémes Ferenc Dr. Jámbor Péter Dr. Szilágyi Csaba Sepsi Gábor

2. Darányi KSE
Darók Béla Somogyi István Nagy Barnabás Tóth Tamás Fáncsi Kornél Kisgéczi Károly

1. Békéscsabai DSE II
Zsiros László Szabó Ferenc Szabó Attila Papp János Papp Rajmund Sztvorecz László Filyó Tibor

I. osztály:

6. Smile DC I

Hegyi Krisztián Őri József Szőgyényi Ferenc Lakatos Gergely Prés Nándor Csirmaz Bence

5. Pécsi DC
Varró Gábor Németh Barna Kádár Krisztián Takács Imre Dervalics Attila Szalma Róbert

4. DÖ-MIK DC
Fekete Nóra Takács Gábor Izsák Gábor Nagy Gábor Eisenhoffer András Hunyadi Viktor

3. Győri DC
Ihász Veronika Füredi Balázs Darányi Zoltán Rucska József Raszler József

2. Szombathelyi DCSE
Székely Pál Pálos Tamás Szajkó Roland Németh Albert Csóka András Moldvai Balázs

1 Sport DC I
Kovács Patrik Vereczkey Lajos Mester Zoltán Mészáros Zsolt Strbik Péter

Év reménysége díj: Nagy Dániel Agria Dragons DC
Év Utánpótlás játékosa: Kovács Tamara Szolnoki Baglyok
Év Női játékosa: Erdei Nóra Prince of Darts
Év Férfi játékosa: Székely Pál Budapest Police SE