Aerobik: Világkupa ezüstérem
Készült2023-03-29

Ezüstérmet szerzett az Ákoshegyi Dóra, Csitkovics Fanni, Fejér Fruzsina, Lőcsei Zoltán, Mikulecz András (19.250 pont) összeállítású csapat a csoportok döntőjében a cantanhedei aerobik Világkupán.
A Fejér Fruzsina-Mikulecz András negyedik (19.400), női egyéniben Ákoshegyi Dóra 19.400 egységgel nyolcadik lett.
A finálékkal zárult az aerobikosok idei első Világkupa-versenye a portugáliai Cantanhedeben. A mieink három fináléban voltak érdekeltek, a csoport mellett női egyéniben és a vegyespárosban is.
A hölgyeknél Ákoshegyi Dóra 19.400 egységgel nyolcadik lett, a vegyespárosoknál Fejér Fruzsina-Mikulecz András negyedik (19.400) helyen végzett. Csoportban a mieink remekeltek, hiszen az Ákoshegyi Dóra, Csitkovics Fanni, Fejér Fruzsina, Lőcsei Zoltán, Mikulecz András (19.250 pont) alkotta együttes a második helyen végzett.
"Három döntőben voltunk érdekeltek, egy szép gyakorlattal az Ákoshegyi Dóri nagyon szép eredményt ért el. A párosoknál életük első Vk-versenyén indultak a versenyzők, és nagyon erős mezőnyben szerezték meg a negyedik helyet. A csoport pedig valósággal berobbant az élmezőnybe. Büszkék vagyunk." - mondta Sinkó Andrea edző, nemzetközi bíró.
Forrás, fotó: Magyar Torna Szövetség
További híreink
IWGA bemutatja ambiciózus stratégiáját a következő évtizedre
Készült2025-06-11
A kick-boxos Busa Andrea kétszeresen is érdekelt a Világjátékokon
Készült2025-05-23
Magyar főbírói képviselet a csengtui Világjátékokon
Készült2025-05-12
A sárkányhajó válogatón túl
Készült2025-05-07
Megtartotta éves közgyűlését az IWGA a 2025-ös Világjátékok előtt
Készült2025-04-30