Elhunyt Rónaszéki András
Készült2021-01-04
Elhunyt Rónaszéki András, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke.
Életének 71. évében elhunyt Rónaszéki András, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke. A sportvezető rövid és súlyos betegség után halt meg, adta hírül a Magyar Erőemelő Szövetség.
Rónaszéki András 1950-ben született, 1968 óta foglalkozott az erőemeléssel, 1969-ben volt az első versenye, 1978-ban versenyzett utoljára. Az első nemzetközi bíráskodására 1993-ban Pozsonyban került sor. Nemzetközi első osztályú bíróként hatalmas elismertséget szerzett a nemzetközi, és az európai szövetség köreiben egyaránt.
A Magyar Erőemelő Szövetség 1996. február 25-én alakult, első elnökének Rónaszéki Andrást választották, aki azóta is betöltötte a tisztséget. Rónaszéki András áldozatos munkája révén alakultak ki a Magyar Erőemelő Szövetség működésének feltételei. A 2014. évtől kezdve lehetővé tette a para-fekvenyomó szakág csatlakozását a Magyar Erőemelő Szövetséghez. Irányítása alatt 129 világ- és Európa-bajnoki címet nyertek a magyar sportolók.
Halála pótolhatatlan veszteséget jelent a teljes erőemelő közösség számára. Rónaszéki Andrást a Magyar Erőemelő Szövetség saját halottjának tekinti.
További híreink
Újabb magyar győzelem a para sportmászó világkupában
Készült2026-06-22
Bajnokok és trónkövetelők harca a kick-box magyar bajnokságon
Készült2026-06-19
Erőemelő-vb: magyar világrekord!
Készült2026-06-17
3v3-as vb: nagyszerű magyar szereplés
Készült2026-06-16
Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai!
Készült2026-06-15
Szabadidősport - Péntek éjszaka 19 -re lapot húzott az ország
Készült2026-06-15
Darts csapat-vb - Győzelemmel rajtoltak a magyarok
Készült2026-06-12