Grappling Eb – Egy arany, három bronz szombaton

Készült2022-03-27

Szenzációs nyitás! A magyarok egy aranyat és három bronzot szereztek a birkózó Európa-bajnokságot megelőző grappling kontinensviadal első napján.

A BOK-csarnokban szombaton grappling szabályrendszerben Tóth Alexa aranyérmes lett az 58 kilogrammosok között. Rajta kívül Süle Szilárd (84 kg), Tóth Anett (53 kg) és Szabó Gyula (77 kg) is dobogóra tudott állni, miután valamennyien harmadikként zártak kategóriájukban.

Kovács Gábor, a Magyar Grappling Szövetség elnöke nem számított ilyen jó eredményekre a nyitónapon. „Bíztam az éremben, de a szombati teljesítmény minden várakozást felülmúlt. Az érmeken túl számos pontszerző helyet is szereztek a magyarok” – értékelt a sportvezető. A versenyt a helyszínen tekintette meg dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke is, aki egyben a Magyar Karate Szövetség első embere is.

Vasárnap a Grappling Gi szabályrendszerben lépnek küzdőtérre a versenyzők.