Kilenc magyar érem született Brandenburgban
Készült2024-06-03

A magyar versenyzők kilenc érmet, közte két aranyat szereztek a hétvégén a németországi Brandenburgban, az idei egyetlen maratoni kajak-kenu világkupán.
A viadal első napján a rövidkörös számoké volt a főszerep. Női kajakban (3.4 km) Kiszli Vanda győzött, Sinkó Panna pedig bronzérmes lett, és ifjúsági korosztályban is jutott dobogós hely a magyaroknak a kajakos Reisz Janka (2.), Kmetyó Klaudia (3.) és Kovács Márkó (3.) révén. Bemutató számként debütált a vegyes váltó is, ebben a szintén kajakos Tokai Zsófia második lett egy nemzetközi csapat tagjaként.
A hazai szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint a vasárnapi hagyományos versenyek is hoztak magyar sikereket. A kilencszeres világbajnok Kiszli ezúttal is megállíthatatlan volt, s a 26.2 kilométeres verseny végén Csépe Panna ért be mögötte másodikként. Az ifiknél Reisz a második helyen végzett a 19 kilométeres versenyen.
Forrás: Nemzeti Sport
Képek: ICF
További híreink
IWGA bemutatja ambiciózus stratégiáját a következő évtizedre
Készült2025-06-11
A kick-boxos Busa Andrea kétszeresen is érdekelt a Világjátékokon
Készült2025-05-23
Magyar főbírói képviselet a csengtui Világjátékokon
Készült2025-05-12
A sárkányhajó válogatón túl
Készült2025-05-07
Megtartotta éves közgyűlését az IWGA a 2025-ös Világjátékok előtt
Készült2025-04-30