Megkezdődött a hazai ralis szezon

Készült2022-03-21

Az Orfű-ralival kezdődött meg hivatalosan a magyarországi ralis idény, de az eseményen csak a Rally2 és a Rally3 kategória indulói versenyeztek, az élvonalba tartozó, vagyis a Rally1-es párosok tesztelésre használhatták a viadalt.

A 2022. évi Rally2 Bajnokság első versenyét az Orfű Rallyt a Spindler Jenő - Csizmadia Csaba páros nyerte az ifj. Fogarasi Attila - Toloczkó Péter és Zsebe Gábor - Mohácsi László kettős előtt.

A Historic OB első helyét senki sem vehette el Wirtmann Ferenc - Nyirfás Yulianna párostól, több mint két perccel nyerték a futamot. A második Kalapács Zsolt - Kalapács Kornél, a harmadik Kóka Tamás - Kóka Tamás páros lett.

A Rally3-ban Zákányi János Balázs - Vidécz Zsolt kettős nyert, több mint 23 mp-es előnnyel a Takács István - Takács István és Fábián Lóránt - Ihász László páros előtt.

A Rally1 mezőnyének egy része is megkezdte a szezont, hisz az orfűi versenyt tesztként lefutották. A Turán Frigyes - Farnadi Ágnes páros jelentős előnnyel nyert.