Jet-Ski Magyar Nagydíj: Kilenc magyar érem Győrzámolyban!
Készült2024-07-22

Az összes korosztályt és kategóriát beleszámítva kilenc érmet – közte három aranyat – szereztek a magyar jet-ski válogatott tagjai a hazai rendezésű Európa-bajnoki és junior vb-futamon. A nemzeti csapat ezzel az Eb-n a második, a junior vb-n pedig a harmadik lett az éremtáblázaton. A világversenynek Győr-Győrzámoly adott otthont.
Az Eb-n Runabout GP1-ben Kasza György aranyérmes lett. A magyar versenyző a kategória veterán korosztályában sem talált legyőzőre. Előbbi mezőnyben három magyar állt a dobogón, hiszen Cseke Zsolt ezüstérmesként, Kacor Levente bronzérmesként zárt. A veteránoknál Major Sándor bronzérmes lett.
A Ski GP2-ben Jászai Csongor végig harcban volt az aranyéremért, végül másodikként ért célba.
Dobogóra tudott állni Szabó Barnabás is, ő a Ski GP 3-ban végzett harmadikként. Freestyle-ban a magyar színekben induló osztrák Maximilian Martha 2. lett.
A junioroknál világbajnokságot rendeztek Győrzámolyban. Itt a Ski 3.2-ben Marvin Bohuslav aranyérmet vehetett át, míg a Ski 3.3-as kategóriában ifj. Komonyi Lajos az előkelő 4. helyet szerezte meg.
Jet-skiben álló (Ski) és ülő (Runabout) kategóriákban rendeztek futamokat. Minden kategóriában három döntős futam (moto) van, ezek összesített eredményei alapján derültek ki, hogy kik állhattak fel a dobogóra.
Czeller Béla, a Magyar Jet-Ski Szövetség elnöke kiemelte, a hazai rendezésű felnőtt Európa-bajnokságon valójában világbajnoki szintű mezőny volt. „Huszonhét nemzet 154 versenyzője indult. Ez egyrészt magyar rekord, másrészt a hét érem dicséretes hazai szereplés. Sorozatban hatodszor rendeztünk Eb-t, illetve junior vb-t, de először volt Győrzámoly a helyszín. Úgy gondolom, hogy jól vizsgáztunk, és a nemzetközi visszajelzések is pozitívak. Külön köszönet a sportért felelős államtitkárságnak, és a Nemzeti Sportügynökség Zrt.-nek, a győri, valamint a győrzámolyi önkormányzatnak, és a helyi szervezőknek.” – összegzett Czeller Béla.
Forrás: Bányász Árpád
Fotók: Kis Ákos
További híreink
Teke Eb – Hári és Móricz is bronzérmes lett
Készült2025-02-07
Dubajban folytatódik Molnár Martin közel-keleti F4-es szezonja
Készült2025-02-07
Superenduro GP - Rekord nézőszám várható az MVM Dome-ban
Készült2025-02-07
Teke-vb 2025 – Bemutatták a hivatalos logót és a honlapot
Készült2025-02-06
Baji Balázs vezetésével új háttérintézmény alakult a sportirányításnál
Készült2025-02-06
Több érem várható a korosztályos karate Eb-n
Készült2025-02-06
Merész célok és szoros együttműködés: A magyar sport új lendületet kap
Készült2025-02-05
A magyarok voltak a legjobb külföldiek a kick-box Európa-kupán
Készült2025-02-04
Nagy megtiszteltetés érte a magyar harcművészt
Készült2025-02-04
Hetedik helyen végzett a magyar női floorball-válogatott a vb-selejtezőn
Készült2025-02-03