Magyar éremeső a Fekvenyomó Európa-bajnokságon

Készült2023-08-08

25 ország 675 sportolója vett részt az augusztus 6-ig tartó franciaországi kontinensviadalon.

A magyar csapat mindkét versenyrendszerben képviseltette magát. A RAW-ban 5 fő masters, 5 fő utánpótlás és 6 fő open atléta vett részt. Az EQ-ban 4 fő masters, 1 fő utánpótlás és 2 fő open sportoló versenyzett.

A Fekvenyomó Európa-bajnokság eredményei:

Classic:

Petróczki Magdolna 3. helyen végzett 65 kg-al az 52 kg-os súlycsoportban M2 Classic kategóriában;

Pusztai Beáta 6. helyen végzett 67,5 kg-al a 69 kg-os súlycsoportban M2 Classic kategóriában;

Cserna János 1. helyezést ért el 195 kg-al a 120 kg-os súlycsoportban M2 Classic kategóriában;

Lója Krisztina 6. helyezést ért el 85 kg-al a 69 kg-os súlycsoportban M1 Classic kategóriában;

Berke Lóránd 6. helyezést ért el165 kg-al a 93 kg-os súlycsoportban M1 Classic kategóriában;

Kőhalmi Borsika 2. helyezést ért el 57,5 kg-al a 63 kg-os súlycsoportban ifjúsági Classic kategóriában;

Balog Vencel 5. helyezést ért el 110 kg-al a 66 kg-os súlycsoportban ifjúsági Classic kategóriában;

Sajben Dániel   4. helyezést ért el  90 kg-al a 59 kg-os súlycsoportban ifjúsági Classic kategóriában;

Szekeres Ábel 2. helyezést ért el 117,5kg-al a +120 kg-os súlycsoportban ifjúsági Classic kategóriában;

Balog Nátán 4. helyezést ért el 170 kg-al a 83 kg-os súlycsoportban junior   Classic kategóriában;

Szívos Ádám 7. helyezést ért el 172,5 kg-al a 83 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában;

Salamon Erika 2. helyezést ért el 100 kg-al a 57 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában;

Palágyi Zsanett 3. helyezést ért el 107,5 kg-al a 63 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában;

Szabó Ágnes 3. helyezést ért el a franciaországi Fekvenyomó Európa-bajnokságon 150 kg-al a +84 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában. Abszolút kategóriában Ági 3. helyen végzett a felnőtt versenyzők között;

Lovas Mónika 5. helyezést ért el 132,5 kg-al a +84 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában;

Schauer Kornél 4. helyezést ért el 220 kg-al a 120 kg-os súlycsoportban Open Classic kategóriában.

EQ:

Petróczki Magdolna 2.helyen végzett 77,5 kg-al az 52 kg-os súlycsoportban M2 EQ kategóriában;

Salamon Erika 1. helyezést ért el a franciaországi Fekvenyomó Európa-bajnokságon 110 kg-al a 57 kg-os súlycsoportban M2 EQ kategóriában. Abszolút kategóriában Erika 1. helyen végzett az M2 versenyzők között. A női csapat 3.helyen végzett M2 korcsoportban;

Schneider Erzsébet 2. helyen végzett 90 kg-al a 84 kg-os súlycsoportban M2 EQ kategóriában;

Lója Krisztina 1. helyezést ért el 102,5 kg-al a 69 kg-os súlycsoportban M1 EQ kategóriában;

Sajben Dániel 1. helyezést ért el 105 kg-al a 59 kg-os súlycsoportban az ifjúsági EQ kategóriában;

Szabó Ágnes 3. helyen végzett 197,5 kg-al a +84 kg-os súlycsoportban open EQ kategóriában;

Nemes Róbert 4. helyezést ért el 232,5 kg-al a 93 kg-os súlycsoportban open EQ kategóriában.

Összegzés:

A RAW versenyen résztvevő magyar válogatott 69%-ban-, az EQ versenyeken résztvevő magyar válogatott pedig 81%-ban mutatott be sikeres gyakorlatot az Európa-bajnokságon.

-        M2-ben női csapat harmadik helyezést ért el

Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke: „Nagy létszámú csapattal utaztunk az Eb-re, és dobogós reményeink jó része meg is valósult. Külön öröm, hogy openben is voltak dobogósaink. Sikeresnek értékelem a magyar válogatott teljesítményét. Jövőre Amerikában vb-t rendeznek, és arra kezdjük meg lassan a felkészülést. Dicséretes továbbá az is, hogy a dobogós helyeken túl több Eb-pontszerző pozíciót is szereztek a magyar válogatott tagjai!” Berke Lóránd egyébként maga is versenyzett, m1 classicban a 93 kilósoknál 6. lett. Open classicban a hazai szövetség alelnökéért is szoríthattunk, Schauer Kornél végül 4. lett a 120 kg-os súlycsoportban.

Kromek András szövetségi kapitány: „Hihetetlenül sűrű lett a mezőny. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy olyan világklasszisnak, mint Szabó Ágnesnek is meg kellett küzdenie a dobogós helyekért. A támasztóruha nélküli versenyen a magyar válogatott 69 százalékban sikeres gyakorlatot tudott bemutatni, a támasztóruhás kategóriában ez a mutató pedig 81 százalék. Az érmeken túl ezt is sikerként könyvelhetjük el.”

Forrás: MERSZ