Östberg nyerte az idénynyitó Salgó Rallyt

Készült2022-03-28

A Mads Östberg - Patrik Barth páros nyerte a Rally1 bajnokság idei első futamát, a Salgó Rallyt. A norvég világbajnok versenyző jó láthatóan egyre otthonosabban érzi magát a magyar pályákon, négy szakaszt is megnyert, a harmadik gyorsasági szakaszon állt az élre és a vezetést már nem is engedte ki a kezei közül.

A második helyen Vincze Ferenc - Németh Gergely páros végzett, kicsit több mint 16 másodperccel maradtak el Östbergtől. A harmadik helyre a végig okosan és stabilan versenyző Velenczei Ádám - Vánsza Zsolt páros érkezett be.

A verseny nagy vesztese a tavalyi bajnok Hadik András - Kertész Krisztián páros, akik a nyolcadik szakaszon elég nagyot estek, de szerencsére jól vannak.

Az ORC mezőnyében Friedmann Zsolt - dr.Kovács Annamária páros nyert.

Az ORB 2WD és Peugeot 208 Kupa értékelésében a Hangodi Bendegúz - Bunkoczi László kettős győzött. Az ORC 2WD-t Helembai Zsolt - Holecz László nyerte.