Senánszky Petra sporttörténelmet írt Birminghamben
Készült2022-07-12
Senánszky Petra a Világjátékokon átvette a Nap Versenyzője díjat! A világklasszis magyar uszonyosúszó az első olyan sportoló, aki két különböző sportágban ugyanazon a Világjátékokon aranyérmet szerzett.
A Debreceni Búvárklub kiválósága összesen három aranyérmet nyert az egyesült államokbeli Birminghamben uszonyosúszásban kétszer, vízi és életmentésben egyszer győzött. Ezen kívül mindkét sportágban egy-egy ezüstöt is begyűjtött.
Senánszky Petra a hétfői díjátadót követő nemzetközi sajtótájékoztatón elmondta, megterhelő négy nap van mögötte. „Erre számítottam. Az uszonyosúszásra többet készültem, vízi és életmentésben pedig tudtam, hogy kiváló társaim lesznek a váltóban, hiszen több olimpiát megjárt úszókról van szó. Nagyon örülök, hogy sikerült minden fronton a lehető legjobbat kihozni magamból." – tette hozzá Senánszky Petra, aki Alabamából egyenesen a kolumbiai Caliba utazott, ahol 18-ától megrendezik az uszonyosúszó-világbajnokságot.

Fotók: Freschli József
További híreink
Európa-bajnoki futamgyőzelemmel kezdett Jászai Csongor
Készült2026-07-13
Senánszky Petra már a párizsi Európa-bajnokságra készül
Készült2026-07-13
Veszprém ad otthont az utánpótlás szumó Európa-bajnokságnak
Készült2026-07-13
Tíz ország versenyzői mérték össze tudásukat a V4 Slalom Cupon
Készült2026-07-13
A magyar sport diplomás harcosai
Készült2026-07-13
Nyolc aranyéremmel zárták a magyarok a varsói Grappling Európa Opent
Készült2026-07-13
Világbajnok lett a Világjátékok-győztes!
Készült2026-07-07