Mindkét nemben megvédte bajnoki címét az SZPK Komárom

Készült2024-04-29

A férfiaknál és a nőknél is az SZPK Komárom nyerte meg a floorball OB1 2023-2024-es kiírását.

A női döntőben a komáromi alakulat a Phoenix-szel csatázott, a párharc az egyik fél második győzelméig tartott, és izgalmasabban nem is alakulhatott volna. Az első mérkőzést a Phoenix (10–3), a másodikat az SZPK (11–5) nyerte meg fölényesen, ráadásul mindkét csapat idegenben bizonyult jobbnak a riválisnál. A párharc harmadik találkozója az első harmad alapján simának tűnt, mert a hazai pályán játszó komáromiak hamar ötgólos előnyre tettek szert. A Phoenix azonban bizonyította, hogy nem ismer vesztett helyzetet, a második harmad végén már csak egy volt közte, és bár a harmadikban sokáig lépéselőnyben maradt az SZPK, alig egy perccel a vége előtt egyenlítettek a vendégek. A 7–7-es rendes játékidő után így hosszabbítás döntött – a komáromiak javára, Pénzes Laura góljával megvédte bajnoki címét Szabó Zsolt együttese.

A férfiaknál még nem ért véget a bajnokság, de az utolsó forduló előtt választ kaptunk a legfontosabb kérdésre, hiszen már biztos, hogy az SZPK gárdáját nem lehet beérni, így a hölgyekhez hasonlóan címvédéssel zárul az idény. A komáromiaknak a hétvégi mérkőzésükön győzniük kellett az IBK CH ellen ahhoz, hogy a találkozó után bajnokavatásra kerüljön sor – megtelt a csarnok, ragyogó hangulatban léptek pályára a csapatok. A házigazda ellentmondást nem tűrően játszott, már az első harmad végén hattal, a második közepén kilenccel vezetett. A folytatásban mindent megtett a CH, hogy kozmetikázzon az eredményen, de a vége így is fölényes, 15–8-as komáromi győzelem lett, vagyis kezdődhetett a fieszta, eldőlt a bajnoki cím sorsa.

Forrás: Magyar Floorball Szakszövetség